Uudised

CS3600 intraoraalse skanneri kasutamisest võidavad nii hambaarst kui ka patsient

01.08.2017

6-8. juuni osalesid Retendi tegevjuht Hendrik Pindmaa ja hooldustehnik Roland Sander Carestream Dental CS3600 intraoraalse skanneri koolitusel Pransusmaal tootja tehases. Hendrik Pindmaa annab väikese ülevaate läbitud koolitusest ja CS3600 eelistest.

Räägi, mis ettevõte on Carestream Dental?

Carestrem Dental toodab röntgenseadmeid, CAD/CAM, tarkvara ja kliiniku juhtimislahendusi hambaravi eriala profesionaalidele. Retent AS hakkas müüma juba üheksakümnendate aastate keskel röntgenseadmeid ja hiljem digisensoreid Prantsuse firma Trophy poolt toodetuna. Läbi selle aja on mitmed kaubamärgid esindanud neid seadmeid, kuid tänaseks on parima lahenduse seadmete arendmisele leidnud Carestream Dentali nime all. Vaatamata nimemuutusele oleme üle 20 aasta olnud sama tootja partneriteks.

Milliseid Carestremi Dental tooteid Retent pakub? ​

Täna pakume oma klientidele kogu hambaravi kliinikutele mõeldud valikut – intraoraalsed röntgenid ja kaamerad, digisensorid, panoraam 2D/3D röntgenid. Läbitud koolitus tähendab, et nüüdsest on võimalik ka intraoraalseid skannereid Retenti valikust leida. Aastalõpu eesmärk on saada koolitust ja esindusõigus uuele CAD/CAM seadmele. Tahame pakkuda terviklahendust koos tehnilise toega. Samuti komplekteerime kliinikute IT lahendused valdavalt Dell arvutite baasil. Komplekteerides “täispaketti”, saame tagada kõrge töökindluse kasutajale ja kiire reageerimise probleemide lahendamisel.

Millised olid koolituse üldmulje?

Koolitus toimus 6-8. juuni, Carestream Dental Prantsuse tehase​ treeningkeskuses. CS3600 skanneri koolitus oli väga põhjalik, omandasime nii teoreetilise osa kui ka saime ise praktiliselt kogu tööprotsessi läbi teha. Esimesel päeval oli skaneerimise põhialuste ja printsiipide päev. Järgmised päevad tutvustati ja treeniti programmvarustuse ja kujutise genereerimise võimalusi.

Mille poolest erineb CS3600 skänner teistest skänneritest? ​

Clinician Report 8. august 2016 väljaanne tegi erinevate intraoraalsete skannerite võrdluse. Sealt tulid välja mõned objektiivsed aspektid, et CS3600 on märgatavalt kiirem skaneerija, võimaldab edastada värvilist pilti ning on oluliselt peenema tipuga parema intraoraalse ligipääsetavuse jaoks. CS3600 on oma kaalult üks kergemaid, mis muudab seadme kasutamise väga hõlpsaks. Eraldi toodi välja, et piltide detailsuse tase on kõige parem võrreldes teiste skanneritega.

Aga skanneri soetamine ei ole ainult seadme ostmine, vaid ka tarkvaraline otsus. Carestream Dental tarkvaraline baas on varsti 20 aastat olnud järjepidev. Järjepidevalt uuendatakse tarkvara, aga see pole kordagi vahetanud “platvormi”. Vanad infofailid on jäänud läbi uuenduste alati loetavateks. Tootja annab uuendused kasutajatele tasuta, mis on tugev argument. Uute toodete tarkvaralised võimalused integreeritakse programmi keskkonda. Kunagise Trophy, Kodaki ja nüüd Carestreami programmi kasutajad pole pidanud ümberõppima, vaid ainult omandama uusi võimalusi. Tootja suuruses ja järjepidevuses on tugevad eelised. Skanneri tarkvara on avatud ühilduma teiste tootjate CAD/CAM tehnoloogia ning modeleerimisprogrammidega. Mitmedki tootjad seda ei võimalda ja püüavad hoida suletud süsteemi monopoli.

Mis kasu hambaarstid CS skännerist saavad?

​Oleme harjunud proteesiarstide juures nägema riiulite täisi kipsmudeleid, jäljendeid. Kes on kogenud jäljendmassi tardumist suus ja sellega kaasnevat ebamugavust, ilmsel tervitab skanneri kogemisel tehnoloogilist uuendust. Skaneeritud kujutise saab saata koheselt modelleerijatele, hambatehnikutele. Võidetakse aega nii vastuvõtul, mudelite toimetamisel kui proteeside, implantaatide valmistamisel. Seega ei säästa siin aega ainult hambaarst, vaid ka patseint.

Kus ja kuna on võimalik CS skanneriga huvilistel põhjalikumalt tutvuda? ​

Skanneri võimalustega tutvuda saaksite tootekoolituse läbinud Retendi töötajate abiga. Saame kokku leppida koha ja viisi, kus seda teha. Olete teretulnud Retendi uude näidistesaali, Tuleviku tee 2, Tallinna tartusuunalise maantee piiril.​

RegistreeriLogi sisse
Meie lehel kasutatakse küpsiseid. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised.