Uudised

MyRay Hyperion X5 - 2D/3D röntgenseade keskmise suurusega kliinikule

16.05.2018
3D röntgenseadmed leiavad aina enam ja enam kasutust Eesti hambaravikliinikutes. Ja miks ei peakski? 3D pilt annab arstile edasi rohkem infot kui seda võimaldab 2D tehnoloogia. 3D võimaldab näha täpsematpilti patsiendi hammastest või lõualuust, märgata varjatud ja diagnoosimata probleeme ning on asendamatu seade kvaliteetsema raviplaani koostamisel. Aga vaatame erinevate etappide kaupa 3D röntgenseadme soetamise aspektid läbi. Analüüsi aluseks oleme võtnud MyRay Hyperion X5 2D/3D röntgenseadme, mis on nii oma funktsionaalsuselt kui ka investeeringult ideaalne keskmise kliiniku röntgenseade. 


3D röntgenseadme kasutusvaldkonnad

Taastav ja kosmeetiline ravi- Aitab arstil või kirurgil paremini planeerida keerulist raviprotseduuri. Olgu selleks implantaatidega seotud protseduurid, luu transplantaat, juurekanali ravi, krooni paigaldus vms. 
  • Ortodontias- 3D pilti saab kasutada ortodontiliste probleemide diagnoosimiseks ja ravi planeerimiseks
  • Implantaadid- Selge ja parim viis, kuidas leida kõige täpsem asukoht hambaimplantaadi paigaldamiseks
 

Mis on 3D röntgenseadme kasutamise eelised?

Lühike pildistamise aeg - MyRay Hyperion X5 kasutab CBCT (cone beam computed tomography)tehnoloogiat (koonuskimp kompuutertomograaf). Lühemalt öeldes on tegu tehnoloogiaga, mis võimaldab ühe skanneeringu tegemisel teha sadu ülesvõtteid, millest hiljem moodustatakse üks tervik. See tähendab, et röntgenpildi kvaliteet on kõrgem kui iga pilt eraldi ülesvõetuna. 
Maksimaalne täpsus - CBCT piltidel on äärmiselt kõrge resolutsioon ja seetõttu on võimalik pildi töötlemisel vaadata kõige täpsemalt ravi vajavat piirkonda. 
Maksimaalne  kvaliteet - Ühe ülesvõtte  tegemisega on hambaarstil võimalik näha oluliselt rohkeminfot kui tavalise panoraamröntgeni ülesvõttega. CBCT pildilt saab näha patoloogiaid, põletikke, närve, lihaseid jne. 
 

Investeeringu mõttekus

2D röntgenseadmed on Eestis väga levinud ja neil on õigustatult oma koht kogu raviprotsessi juures. Siit tekib küsimus, et mida saab üks kliinik täiendavalt juurde 3D röntgenseadme soetamisel. 


Parem kommunikatsioon patsiendiga

Kui 2D röntgen on hambaarsti jaoks arusaadav, siis patsient võib selle must-valge pildi juures võrdlemisi nõutuks jääda. 3D pilt on visuaalselt arusaadavam ja seeläbi on arstil kergem tulevast raviplaani selgitada ja põhjendada. Patsient tunneb suuremat kindlustunnet plaanitava ravi osas, sest 3D pilt laseb visuaalselt diagnoosi ja kogu tulevast ravi paremini mõista.  


Investeeringu tasuvus

ROI ehk return on investmenton ingliskeelne lühend, mis väljendab investeeringuks kulutatud raha tagasi teenimist. 3D röntgenite maksumus võib küündida mitme hambaraviseadme hinnani, mistõttu võib esineda selle investeeringu tegemisel teatav ettevaatlikkus. 4-6 kabinetiga kliinikud, kes on teinud niigi suuri investeeringuid, võivad kahelda täiendava röntgenseadme soetamises. Siiski võime oma klientide kogemuse pealt öelda, et näiteks MyRay Hyperion X5 tasuvusaeg on olnud mõne kliiniku puhul ainult 16-18 kuud. Kui tekib võimalus teha põhjalikumaid röntgenpilte, mis varem on tulnud teha mõne koostööpartneri juures, siis tähendab see ikkagi täiendavat tulu investeeringu tegijale. 
 

Millega peab 3D röntgenseadme soetamisel arvestama?

Aspektid, mida tuleb 3D röntgenseadme soetamisel arvestada, ulatuvad füüsilisest seadme asukohast kuni kliiniku töötajaskonna koolitamiseni. 
MyRay Hyperion X5 on röntgenseade, mida saab paigaldada nii põrandale kui ka seinale. Õige valiku tegemist nõustab Retenti kogenud meeskond, kellel on röntgenseadmete paigaldamisel juba aastate pikkune kogemus.  Seadme paigaldamise ja vajalike dokumentatsioonide vormistamise saab usaldada Retenti õlgadele. Samuti korraldame põhjaliku koolituse kogu kliiniku meeskonnale ja hoolitseme seadme tulevase hoolduse eest. Retent on MyRay röntgenseadmete volitatud maaletooja ning meie hooldusmeekond on tehase poolt koolitatud ja sertifitseeritud.  Kui teil tekib küsimusi või on soov rohkem infot saada 3D röntgenseadmete mudelistest ja võimalustest, siis võtke meiega ühendust retent@retent.ee aadressi kaudu. 
RegistreeriLogi sisse
Meie lehel kasutatakse küpsiseid. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised.